Startup Summit

Start Thinking Startup

O konferenci


Startupy mění trhy a je o nich slyšet pořád častěji. Zapomeňte na obraz uhrovitých kluků z garáže, startupy nejsou další bublina ani lifestyle jedné generace. Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty – to a mnohem víc dělá ze startupů nové ekonomické jednotky, se kterými je třeba počítat.

Přednášky

Startup Summit

Intro video

Jak dělat startupy…

Martin Pejša

Symbiotic Innovation

Philip Staehelin

Founders Panel

Michal Šmída, Pavel…

Michal Zálešák

Michal Zálešák

Co by měl startup…

Petr Borkovec

Uvedení nového…

Tomáš Budník

Investor panel -…

Adam Kočík, Dušan…

Využití startupů…

Andrea Hepnerová

Arnošt Marks

Arnošt Marks

Startup Summit Pitch

Adam Kočík, Dušan…

Startup Summit Pitch

Petr Palán

Synergy through…

Filip Dřímalka

Kdo je kdo

Martin Veselovský

Moderátor Startup Summitu 2015

S moderováním začal už v roce 1992. Dříve v rozhlase a v televizi, teď už skoro rok v populárním internetovém vysílání DVTV, které spoluvlastní. Martin Veselovský se vydal novým směrem a sklízí úspěch. Už 15. října vás provede celým dnem konference Startup Summit 2015.

Mariusz Jarzebowski

Zakladatel a vlastník Mariusz Jarzebowski / Venture IQ

Mariusz Jarzebowski pracoval v mnoha technologických společnostech v USA a Evropě, například v NeXT a v Apple pod vedením Steva Jobse jako projektový manažer. Jeho posledním působištěm byl Microsoft, v Polsku měl na starost hledání nových byznys příležitostí. Nyní podniká, investuje a radí korporacím jak vyhledávat nové příležitosti.

Andrea Hepnerová

Výkonná ředitelka SAP BSCE

Na IT scéně se pohybuje přes 25 let. Od roku 2010 je jednatelkou společnosti SAP Business Services Centre Europe, která poskytuje administrativní, finanční, marketingové a personalistické služby v rámci skupiny SAP a v Praze zaměstnává 750 lidí. Od roku 2012 navíc v SAP globálně zastává roli Head of Data Management pro HR. Od června 2015 je členkou vedení asociace ABSL – Association of Business Services Leaders pro ČR.

Martin Pejša

Zakladatel a CEO společnosti CreativeDock

Než začal Martin Pejša podnikat, pracoval řadu let ve velkých firmách, poslední jeho role byla obchodní ředitel ve Vodafone Czech Republic, kde vedl tým přes 1000 lidí. Byt, úspory i kariéru v korporaci ale vyměnil za startupy – je zakladatelem a CEO společnosti CreativeDock s.r.o., jejímž cílem je pomáhat ostatním uvádět do života vlastní nápady a vize. Díky CreativeDocku spatřily světlo světa projekty jako zonky.cz, secteno.cz, thesinglecase.com a další.

Václav Štrupl

Zakladatel a CEO Bonami, partner investiční skupiny Miton

Václav Štrupl v roce 2013 rozjel s investiční společností Miton e-shop s designovými doplňky a nábytkem Bonami.cz, který letos míří na obrat 200 milionů korun. Nedávno se stal nejnovějším partnerem Mitonu. V roce 2010 s dřívějšími společníky prodal internetovou agenturu H1.cz. Nyní vyhledává další investice, na které má Miton připravené stovky milionů korun.

Petr Borkovec

Investor ve skupině Brno Investment Group

Petr Borkovec podniká prostřednictvím své investiční skupiny Brno Investment Group v cestování, gastronomii a počítačových hrách. Investoval už desítky milionů. Nejvíce peněz zatím putovalo do obchodu s kvalitním jídlem My Food Market, který úspěšně expanduje. Je spoluzakladatelem a akcionářem finančně poradenské firmy Partners.

Tomáš Čupr

Zakladatel Slevomatu, DameJidlo.cz a Rohlik.cz

V dubnu 2010 Tomáš Čupr založil Slevomat, který nyní úspěšně působí v 6 evropských zemích. V roce 2012 rozjel DámeJídlo.cz, kterému se během 2 let povedl exit v hodnotě stovek miliónů korun. V online supermarketu Rohlik.cz, který letos plánuje přesáhnout obrat 300 miliónů Kč, nedávno navýšil svůj podíl na 42 %. Prostřednictvím své společnosti Bizthusiasm investoval také do společností Twisto a LidskáSíla.cz.

Ondřej Bartoš

Partner investiční společnosti Credo Ventures

Partner investiční společnosti Credo Ventures. Má dvacet let zkušeností s
podnikáním a přes deset s venture kapitálem a investicemi do
technologických startupů s globálními ambicemi. Do povědomí laické
veřejnosti vstoupil jako investor z Den D, soutěžního pořadu České
televize, kde hodnotil podnikatelské záměry a investoval do nich.

Tomáš Matějček

Jeden ze zakladatelů společnosti Miton

Tomáš Matějček je zakládající člen skupiny Miton, která vybudovala například Stahuj.cz, Heureka.cz, Rohlik.cz, Bonami.cz, Twisto.cz či Restu.cz. V posledních letech se za Miton věnoval primárně projektům Damejidlo,cz (exit ve 2014) a Slevomat.cz. Ten dnes zobchoduje služeb a zboží za více než 2 mld. Kč a má ročně více než milion zákazníků.

Petr Palán

Director, Strategy and Planning at MSD IT Global Innovation Center

Petr Palán je absolventem VŠE stejně tak jako i University of Pittsburgh. Svou kariéru započal jako konzultant v PwC, poté prošel v rámci dalších nadnárodních a vlasních firem přes Španělsko, Bulharsko a západní pobřeží USA. Momentálně pracuje na pozici ředitele strategie a plánování pro jednu z největších farmaceutických společností, která se v loňském roce rozhodla v Praze vybudovat svůj IT Hub.

Adam Kočík

Investiční ředitel J&T Ventures

Adam Kočík je investičním ředitelem a členem Investiční komise venture kapitálového fondu J&T Ventures. Má více než 13 let zkušeností v oblasti investování (PPF, Morgan Stanley, Brookdale Group). Více než 7 let se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce (Vodafone Nápad Roku, Pioneers of the Balkans, Czech ICT Pitch Nights) a angel investor. Zaměřuje se zejména na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, jejich rozjezd a globální expanzi.

Tomáš Budník

CEO & Chairman of the Board at O2 CZ

V oboru telekomunikací se pohybuje více než 20 let – pracoval ve společnostech INEC, Český Telecom a GTS, kde působil na různých manažerských pozicích v oblasti prodeje, marketingu, péče o zákazníky a regulace. V roce 2011 přišel do skupiny PPF, kde nejprve zastával pozici ředitele IT ve společnosti Eldorado, a v roce 2013 vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Od července 2014 je generálním ředitelem O2.

Zdeněk Cendra

Zakladatel SuperHosting.cz, CDN77.com, 10Gbps.io a Peering.cz

S podnikáním začal již na základní škole. V roce 2004 založil společnost SuperHosting.cz, jež je jednou z největších svého druhu v Česku. V roce 2012 spustil globální startup CDN77.com, který díky vlastní celosvětové HW infrastruktuře zrychluje načítání globálních webových stránek koncovým uživatelům. CDN77 meziročně roste ve stovkách procent a letos plánuje dosáhnout tržeb ve výši 100 milionů korun.

Philip Staehelin

Managing Partner of Roland Berger

Philip Staehelin je Managing Partnerem pražské kanceláře společnosti Roland Berger. Předtím zastával 4 roky pozici generálního ředitele CCS, dále exekutivní pozice ve firmách A.T. Kearney, T-Mobile, Accenture a UniCredit Investment Bank. Byl prvním strategickým portfoliovým ředitelem ve StartupYardu. Má titul MBA na INSEAD (Francie) a titul BA za ekonomii na University of Colorado (USA).

Dušan Zábrodský

Investment Partner Rockaway

Dušan Zábrodský má v Rockaway na starost hledání nových příležitosti a rozvoj projektů v portfoliu skupiny. V uplynulých sedmi letech Dušan působil v AVG Technologies, kde byl součástí vedení společnosti, které uvedlo společnost na americkou burzu (NYSE). Před příchodem do Rockaway se věnoval konzultacím pro mezinárodní startupy, kde se zabýval rozvojem společnosti a vstupem na mezinárodní trhy.

Pavel Matoušek

Zakladatel AAApoptávka.cz, Hyperslevy.cz, Benefi.cz, FDb.cz

Pavel Matoušek je projektový nadšenec a znalec online marketingu. Je naprosto posedlý kvalitou. Založil již několik úspěšných projektů, z nichž řadu dovedl do zdárného exitu. Jeho krédem je „Mnoho přemýšlení někdy v začátcích škodí“. Proto ve všem doporučuje hlavně začít, ne jen dlouze přemýšlet o začátku.

Marian Jelínek

Český hokejový trenér

Marian Jelínek je český hokejový kouč s hlubším zájmem o psychologii a filosofii, které aplikuje do své každodenní práce. Je spoluautorem několika knih a držitelem doktorátu z kinantropologie a psychologie. Mezi jeho největší úspěchy patří titul MS 2005 z Vídně a 2 tituly mistra extraligy s HC Sparta Praha. Je znám svou dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem. Své zkušenosti z vrcholového sportu přenáší i do „vrcholového" byznysu v podobě koučinku, školení a přednášek.

Filip Dřímalka

Zakladatel EF1 a Know How Klubu

Filip Dřímalka pomáhá firmám s technologickými inovacemi a transformací jejich digitálních služeb. Mezi zákazníky jeho konzultační firmy patří například firmy AXA, T-Mobile, LMC, E.On, a další. Podepsal se také pod Know-how-klub.cz nebo Easytask.cz a působí jako mentor v akcelerátorech jako Deutsche Telekom hub:raum, JIC Starcube, Cosmote Startup, Greenlight nebo VŠE X-Port.

Michal Šmída

Founder/CEO at Twisto Payments

Michal je nadšenec do financí. Vysokoškolský titul získal na londýnské univerzitě King's College. Po studiu působil několik let v investičním bankovnictví v Barclays Capital. Následně se vrátil do ČR, aby společně s Enernem a Mitonem založil revoluční online platební metodu Twisto. Investorskou sestavu doplnil v roce 2014 i Tomáš Čupr. Michal věří, že skrze Twisto dokáže nabídnout férové a jednoduché financování každodenních potřeb online.

Michal Zálešák

Výkonný ředitel Czech ICT Alliance

Michal Zálešák je výkonný ředitel Czech ICT Alliance, která se od roku 2005 zabývá podporou českých IT firem. Ve spolupráci s CzechInvestem a komerčními partnery provozuje Czech ICT Incubator v Silicon Valley a pomáhá startupům nejen z ČR získávat angel investice a propaguje je na prestižních akcích typu TechCrunch Disrupt, CeBIT či Slush.

Kamil Pošvic

Manažer segmentu pro podnikatele a malé firmy České spořitelny

Kamil je absolventem BIVŠ a dlouhodobě působí v oblasti bankovnictví pro fyzické osoby, podnikatele i malé firmy. V současnosti je na pozici Segmentového manažera ve společnosti Česka spořitelna. Rád se s Vámi v rámci konference podělí o své know-how nejen z oblasti financí, ale i podnikání, které si před lety také osobně vyzkoušel.

Arnošt Marks

Náměstek pro řízení Sekce pro vědu, výzkum a inovace

Po ukončení doktorátu na univerzitě v Cambridge pracoval v Praze postupně pro PwC, Technologické centrum Akademie věd ČR, výzkumný projekt CEITEC, Deloitte, MMR a Evropskou komisi. V letech 2007 až 2013 působil jako nezávislý konzultant v oblasti strategického plánování veřejných a soukromých institucí a v oblasti EU vztahů. Přednáší na několika VŠ. Od února 2014 působí jako náměstek místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace.

Váš trh se mění.
Pochopte proč.


  • Zjistěte jak startupy fungují a proč se jim daří
  • Seznamte se s nejvýznamnějšími osobnostmi české a světové startupové scény
  • Potkejte se s lidmi z managementu, investory a profesionály z oblasti inovací
  • Poznejte principy, postupy a nástroje, které startupy používají pro inovace a zvýšení efektivity
  • Dělejte správnější rozhodnutí a využijte nových příležitostí

Partners

Organizátoři akce

Hlavní partneři

Partneři akce

Akce se koná pod záštitou

Mediální partneři

Píší o nás

Podporují nás